Sea Of Thieves The Shroudbreaker Görevi

 

1-The Shroudbreaker Görevi Nereden Alınır ?

Sea of Thieves haritasında bulunan outpost olan adalardaki tavernalarda tezgahının sol tarafında bulunan gizemli adamın yanındaki kitabı oylayarak görevi başlatabilirsiniz.

Görevi aldıktan sonra buradaki adam belli bir zaman size hikaye hakkında bilgiler verecek. Konuşmalardan sonra size bir kitap verilecek. Görev panelinden kitabı alarak belli başlı bulmacaları çözüp görevde ilerleyebilirsiniz.

 

2-The Shroudbreaker Başlangıç

Verilen kitaptaki bilgilere göre haritada belli bir yere gidip orada batık bir gemi bulmanız ve o gemi içinde bulunan kalan sayfaları almanız gerekiyor. Böylece görevin devamını getirebilesiniz.

Gitmeniz gereken yer N13 de bulunan bir adadır. Bu ada haritada gözükmez. Ama N13’e gittiğinizde küçük bir ada bulabilirsin. Bu adayı bulduktan sonra adanın kuzey-batı tarafına dalın ve parçalanmış gemiyi bulun. Bulduğunuz da geminin kaptan kamarasını arayın. İçeride bir tomar bulacaksınız ve o tomarda sizin bir sonraki görev yerinizi verecek. Genelde orada bulunan tahtta veya ters dönmüş masanın oralarda bulabilir.

 

 

3- Kadim Sandığın Yeri

Buradaki tomarı aldığınızda görev günlüğünün sonuna yeni günlük sayfaları eklenecektir. Buradaki bilgiler ile sandığın nerede olduğunu bulabilirsiniz. Sandık bir adanın kıyılarının etrafında denizin içinde bulunur. Onu bulmanız için denize dalıp aramanız gerekiyor.

Hangi ada olduğunu bulmanız için günlüğün yeni gelen sayfalarını çözmeniz gerekiyor. Birden fazla tomar ve harita mevcut. Aşağıda bulabildiğimiz bütün görevleri ekleyip kasanın hangi adada olduğunu ekleyeceğiz.

 

5- Günlükler

Aşağıdaki sekmelerde size oyun içinde verilmiş günlüğü bularak hangi adada sandığın olduğunu bulabilirsiniz. Eğer sizin günlüğünüz aşağıda yok ise bizim ile iletişime geçebilirsiniz ve biz de o günlüğü ekleyebiliriz.

 

Bu günlükte Plunder Valley'de demirlemiş gemi Burning blade peşine takılıyor. East (Doğu) tarafına doğru ilerliyorlar. Küçük sığ bir atanın yanından geçtiklerini söylüyorlar. Burası Chicken İsle oluyor. East (Doğu) tarafına devam ediyorlar. Bir ada zinciri gördüklerini ve oradan South East (Güneydoğu) tarafına döndüklerini belirtiyorlar. Buradaki ada zinciri dediği yer Snake Island oluyor. Sonrasında bir adanın Nort (Kuzey) tarafından geçerken sandığı attıklarını söylüyor. Paraside Spring in Kuzey kısmı oluyor. Sandığı denizin içinde; adanın kuzey tarafında ararsanız bulabilirsiniz.
Bu günlükte ilk satırda Discovery Ridge'de demirlenmiş olduklarını belirtiyorlar. İkinci satırda Burning Blade onları takibe aldıklarını ve South East (Güneydoğu) tarafına doğru kaçtıklarını, Burning Blade'in de onları takip ettiğini yazıyor. Üçüncü satırda sığ bir adanın yanından geçerek North East (Kuzeydoğu) tarafına yönlendiklerini yazıyor. Bu sığ ada Old Salts Atoll'dır. Dördüncü satırda bir Fort (İskeletlerin olduğu kale) adasının yanından geçip North East (Kuzeydoğu) tarafına yöneldiklerini söylüyor. Beşindi satırda sandığı bir grup adanın South West (Güneybatı) tarafında sulara bıraktıklarını yazıyorlar. Bu ada Snake Island. Adanın soldaki küçük ada parçasının South (Güney) tarafında suların içinde sandığı bulabilirsiniz.
Bu günlükte ilk satırda Gemiyi Discovery Ridge'a demirlediklerini söylüyorlar. İkinci satırda Burning Blade peşlerine takılıyor ve East (Doğu) tarafına kaçmaya başladıklarını söylüyorlar. Üçüncü satırda bir Fort adasının yanından geçtiklerini ve North (Kuzey) tarafına döndüklerini yazıyor. Dördüncü satırda küçük sığ bir adanın South (Güney) tarafından geçerken sandığı denize bıraktıklarını belirtiyorlar. Diğer satırlar ise sadece ilerlemeyi gösteriyor. Bu günlükte sandık Chicken Isle'ın güney sularında bulunuyor. Denize dalıp sandığı bulabilirsiniz.

 

6- Totem

Sandığı bulduktan sonra içinden iki adet eşya çıkacak. Bunlardan birisi günlüğünüze eklenecek olan yeni sayfalardır. Diğer bir parçada totemdir. Totem gizli bir yeri açmak için kullanılan anahtar görevi görür. Totem çeşitlerine göre açacağınız kapılarda farklıdır. Bu kapıları bulmak için de notları takip edebilirsiniz.

Yaban Domuzu Totemi (Bar Totem) – Devil’s Ridge

Yengeç Totemi (Crab Totem) –  N13 de bulunan ama haritada gözükmeyen adanın altında

Ay Totemi (Moon Totem) – Crescent Isle Adasında

Bokböceği Totemi (Scarab Totem) – Crook’s Hollow: Bu adaya giderek Scarab totemini kullanabilirsiniz.

Totem Görüntüsü:

Totemi altıktan sonra Crook’s Hollow’a gidin. Orada mağaralarda bir kapı göreceksiniz. Daha doğrusu gizli bir kapı

Burada totemi koyacağınız bir yer olacak kapıya tam gitmeden hemen resimde sağ tarafta kalan mumun yemen yanında. Oraya totemi koyduğunuzda kapı açılacak.

Buradan içeri girerek görevi devam ettirebilirsiniz.

 

Yılan Totemi (Snake Totem) – Mermaid’s Hideaway Adasında

Köpekbalığı Totemi (Shark Totem) – Kraken’s Fall Adasında bulunan kapıları açar.

(Resimlerle Zenginleştirilecektir.)

7- Totem Gizli Kapının Arkasındaki Bilmece

Artık Mekanı bulduğunuza göre şimdi Lahit benzeri mekanda fenerinizi elinize alarak oradaki dört köşesini de tutuşturarak bilmece başlatabilirsiniz.

Unutmayın görev başladığında bilmeceyi çözemeden içerisi su dolar ve ölürseniz görev en baştan başlar.

Bilmeceyi çözmek için Günlükten yardım alabilirsiniz. üç dalga bilmece bulunuyor. Lahitin etrafında dört sütun bulunmakta. Bilmeceyi aktif ettiğinizde, üzerinde yeşil semboller belirecek. Onları çevirdikten sonra lahitin üstünde bulunan ve girdiğiniz kapıya doğru bakan bir buton olacak. Sembolleri doğru bir şekilde sıraladıktan sonra o butona basıp onaylayabilirsiniz. Her hatanız su seviyesini daha hızlı artmasına sebep olabilir. Bir kaç hata yapmak çok bir sıkıntı yaşatmayacaktır. Ama acele etmenizde fayda var.

Birinci Bilmece:

Alttaki Resimde de görüldüğü gibi önce o sayfaları günlüğünüzde bulun. Sonra defterde de olduğu gibi sıralamaları oluşturun ve görevi bitirin.

Önce üst taraftan başlayın. Zaten her bilmeceyi bitirdiğinizde semboller değişeceğinden sıralamada bir sıkıntı yaşamazsınız.

 

8- Üç Madalyon

Diğer bilmeceleri bitirdikten sonra ortadaki lahitin üstünde belli yerler gözükecek ve o gördüğünüz görüntünün bir yerinde parlama olacak. Orayı bulup parlayan yeri kürek ile kazdığınızda size madalyon verecek. Bunu üç kere tekrarlayıp lahitin üstünde bulunan üç yere koyduktan sonra lahitin sizin girdiğiniz kapının ters tarafında bir gizli bölme açılacak ve Shroudbreaker çıkacak. Onu oradan alın ve adayı hemen terk edin; çünkü devamlı bir iskelet saldırısı olacak.

Madalyonların Haritalardaki yerleri

Devil’s Ridge

N13 de bulunan gizli ada

Crescent Isle

Crook’s Hollow:

Birinci Görüntü:

Lahit odasından çıktıktan sonra hemen sola doğru ilerlediğinizde bu yer karşınıza çıkacaktır. Yuvarlak içine alınan yeri kazıp madalyonu bulabilirsiniz.

İkinci Görüntü:

Bu Görüntüye bakılarak da Lahit odasından çıktıktan sonra sağa dönün ve hemen çıkışda şelalenin altında bulunuyor. Görüntü mağaranın ağazına dışardan bakıyor. Ona göre görüntüye bakın ve yuvarlak bölgeyi kazarak madalyonu bulun.

Üçüncü Görüntü:

Son görüntüde adanın en tepesine çıkın ve orada bir kafa heykeli bulacaksınız. Onun tam önünü kazarak son madalyonuda bulabilirsiniz.

Mermaid’s Hideaway

Kraken’s Fall

9- Görevin sonu

Shroudbreaker’ı aldıktan sonra outpostlardan birine girip görevi aldığımız gizli yabancıya vererek görebi bitirebilirsiniz. Bu adam hikayenin kalını için sizinle konuşmaya devam edecektir.

10-Görev Başarımları:

Buradan sonraki bilgiler daha sonra eklenecektir…

2 thoughts on “Sea Of Thieves The Shroudbreaker Görevi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir